KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14367046
*
nr 1436 7046
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kopia efter E Lönblad. Sovande man. Otydlig signatur. Olja på duk, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:12:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 10:48:18
1
400 kr
6/12 17:53:41
2
500 kr
6/12 17:55:02
1
600 kr
6/12 18:05:58
3
700 kr
6/12 18:07:00
1
900 kr
6/12 18:07:17
3
900 kr
6/12 18:07:17
1
900 kr (Budbetjänt)
6/12 18:07:53
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e lönblad olja olja på duk oljemålning oljemålningar sovande man
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
nr 1436 7046
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Kopia efter E Lönblad. Sovande man. Otydlig signatur. Olja på duk, 42x34 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 10:48:18 | 1 | 400 kr |
6/12 17:53:41 | 2 | 500 kr |
6/12 17:55:02 | 1 | 600 kr |
6/12 18:05:58 | 3 | 700 kr |
6/12 18:07:00 | 1 | 900 kr |
6/12 18:07:17 | 3 | 900 kr |
6/12 18:07:17 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
6/12 18:07:53 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: e lönblad olja olja på duk oljemålning oljemålningar sovande man
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
3400 Oljemålning
Anna Sjödahl. Signerad, daterad a tergo, 91-92. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:59 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:43
-
3086 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Två flickor..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:31 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00